تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

۲۰۶ sd؛ فرزند خلف ایران خودرو

 آن قدری که ابتدا مدل هاچ‌بکش را روانه بازار کرد و بعد که دید بازارش گرفته، به فکر طراحی سدان این خودرو افتاد. خرید پژو ۲۰۶ sd  و هاچ‌بک در کشور هیچ‌وقت از رونق و تکاپو نمی‌افتد. کافی است نگاهی به پارکینگ خانه یا آگهی‌های سایت دیوار بیاندازید. البته تاریخچه آن برمی‌گردد به شرکت پژوی فرانسوی که خیلی‌ها این را نمی‌دانند و فکر می‌کنند ۲۰۶ خودروی بومی ماست، برای خود خود ما! بگذارید ابتدا به مدل‌های جهانی این خودرو بپردازیم و سپس به نمونه‌های مونتاژی در ایران. 

می‌دانستید ۸ نوع ۲۰۶ در جهان خرید و فروش می‌شود؟ هاچ‌بک سه در، هاچ‌بک پنج در، استیشن، کوپه روباز، جی تی آی سه در، آر سی سه در، صندوقدار یا همان اس دی و در نهایت ۲۰۶ پلاس. از نمونه‌هایی که در گذشته بود یا در ایران دیده نمی‌شوند می‌گذریم و در نهایت می‌رسیم به مدل سدان؛ پژو آریان، پژو ۲۰۶ اس دی یا ۲۰۶ صندوق‌دار. هر چه که به آن بگوییم، باید قبول کنیم خرید پژو ۲۰۶ sd این روزها شده برگ برنده ایران خودرو. اس دی پنجمین مدل جهانی ۲۰۶ از شرکت پژو بود که پروژه مونتاژش در ایران کلید خورد. خیلی‌ها ۲۰۶ دوست داشتند، اما نه هاچ‌بک آن را. به هر حال کمبود فضای پشتی کابین یا همان صندوق، مسئله مهمی است که ایران خودرو به این موضوع به خوبی واقف گشت. حدود ۴۳۰ لیتر فضا برای ۲۰۶ صندوق‌دار دیگر هیچ حرف و حدیثی برای این پژو باقی نگذاشت. ایران خودرو انگار در پیامی گفته باشد:« این شمایید و این ۲۰۶، هم صندوق‌دار، هم هاچ‌بک. هر کدام را که می‌خواهید بخرید.» خرید ۲۰۶ sd برای این شرکت آنقدر سودآور بود که به فکر صادراتش هم افتاد؛ الجزایر، مراکش و روسیه کشورهایی بودند که با جان و دل پذیرای نسخه سدان ۲۰۶ شدند. بعد از مدتی هم تیپ‌های مختلف این خودرو روانه بازار شد.

حالا اگر در خرید پژو ۲۰۶ sd مردد بودید، باید بگوییم ذره‌ای هم که شده شک به دلتان راه ندهید. ۲۰۶ نه هیچ‌وقت از رونق می‌افتد، نه از کار؛ همان طور که بالاتر هم گفتیم. افت قیمت آنچنانی هم ندارد، خیالتان راحت.

از کجا بخریم؟

فرقی نمی‌کند که به فکر خرید ۲۰۶ صندوق دار صفر کیلومتر یا دسته دوم هستید، بهترین راه برای اطلاع از قیمت‌ها و سپس خرید نهایی، رجوع به سایت دیوار است. در این سایت هم می‌توانید با فروشنده‌ها بلاواسطه ارتباط برقرار کنید، هم می‌توانید نمونه‌های مختلف آگهی شده را با هم مقایسه کنید. به عنوان مثال در دیوار خرید پژو ۲۰۶ sd مدل سال ۱۳۹۱ با ۱۵۳ هزار کیلومتر کارکرد، ۵۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این ۲۰۶ تیپ V8، دارای یک سال بیمه بدنه و ۴ حلقه لاستیک نو است. دیسک و صفحه کلاج و تسمه تایم نیز به تازگی تعویض شده‌اند. در آگهی دیگری سدان V8 با همین مدل یعنی تولید سال ۱۳۹۱ به قیمت ۴۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این خودرو ۱۳۸ هزار کیلومتر راه رفته است و فروشنده می‌گوید به دلیل مهاجرت کمتر از قیمت بازار آن را به فروش می‌رساند. البته با مقایسه مورد قبلی که دقیقا ویژگی‌های این خودرو را دارد، به نظر می‌رسد بیراه نمی‌گوید.

منبع : ویرلن