تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

پژو ۲۰۰۸ جدید، زیباتر و بزرگ‌تر از قبل

در سال ۲۰۱۷ کراس‌اوور ۲۰۰۸ پژو، عنوان دومین خودروی پرفروش اروپا با فروش ۱۸۰ هزار دستگاه در بخش SUV های کوچک را از آن خود کرد.

در سال ۲۰۱۷ کراس‌اوور ۲۰۰۸ پژو، عنوان دومین خودروی پرفروش اروپا – با فروش ۱۸۰ هزار دستگاه در بخش SUV های کوچک را از آن خود کرد. با وجود اینکه ۲۰۰۸ پژو یکی از قدیمی‌ترین خودروهای این کلاس است، هنوز به بهترین شکل با خودروهای تازه واردی مانند هیوندایی کونا و کیا استونیک رقابت می‌کند. با این وجود نیاز ۲۰۰۸ به تغییراتی اساسی انکارناپذیر است و انتظار می رود کمپانی فرانسوی نسل جدیدی از این خودرو را تا پایان سال جاری یا وایل سال ۲۰۱۹ ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از عصر ایران، یک رندر مجازی از پیش‌نمایش احتمالی SUV کوچک و جذاب فرانسوی‌ها وجود دارد. این رندر به شدت جذاب به نظر می‌رسد و دارای طراحی کاربردی ویژه با الهام از  SUV های ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ پژو است.  این طراحی احتمالا نقاط اشتراک زیادی با اوپل موکا نیز دارد. طبیعتا پکیج‌های هوشمند و افزایش ابعاد نتیجه‌ای جز رفاه بیشتر و توسعه فضای داخلی و محفظه بار ندارد.

 


این خودو به آخرین فناوری‌های پژو و خودروسازان فرانسوی مجهز خواهد شد که از آن جمله می‌توان به “آی- کاکپیت” زیبا و دیجیتالی اشاره کرد. داشبورد در این خودرو شبیه به مدل‌های ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ خواهد شد. فرمان خودرو برای افزایش گستره دید در موقعیت پائین‌تری قرار می‌گیرد و یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی مرکز کنسول را تحت تسلط خود قرار می‌دهد.  از طرفی اکثر عملکردهای خودرو با سامانه اطلاعات و سرگرمی یکپارچه هستند.

در زیر کاپوت خودرو یک موتور ۳ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر از نوع دیزلی یا بنزینی قرار خواهد گرفت. دو نسخه از محبوب‌ترین انتخاب‌ها احتمالا یک موتور ۱٫۲ لیتری توربو و نسخه ۱٫۵ لیتری HDI دیزلی خواهند بود.

انتظار می‌رود پژو یک نسخه تمام الکتریک از هاچ بک ۲۰۸ را بر پایه ۲۰۰۸ توسعه دهد. این خواست پژو به معنای ساخت یک خودروی الکتریکی در میان کراس‌اوورهای کوچک فرانسوی است.

خودروی الکتریکی آینده فرانسوی‌ها می‌تواند مسافت ۳۰۰ کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید.

 

  • ۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • دیزل