تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

بیست و پنجمین سالگرد تولید ولوو FH

ولوو در حال گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد تولید سری محصولات FH خود بوده و علیرغم گذشت ربع قرن از آغاز تولید این محصول سوئدی‌ها می‌گویند FH هنوز هم کامیون آینده است.

ولوو FH
این کامیون سه بار در سال‌های ۱۹۹۴، ۲۰۰۰ و ۲۰۱۴ عنوان کامیون برتر سال را به دست آورده فروش حدود یک‌میلیون دستگاهی داشته و مدیرعامل ولوو تراکس آقای کلاوس نیلسون می‌گوید FH پایه و اساس تصویر ذهنی ولوو بوده و همه را به یاد دوران بسیار موفق این کمپانی سوئدی می‌اندازد.
او می‌گوید:

ما به پایان رکود اقتصادی نزدیک می‌شدیم اما تصمیم گرفتیم حرکتی نو انجام دهیم و این حرکت یک موفقیت محض را به ارمغان آورد. ما FH را در زمانی صحیح عرضه کردیم و زمانی که اقتصاد و صنعت حمل‌ونقل جانی دوباره یافته بود جذاب‌ترین محصول را معرفی نمودیم.

ولوو FH
بنا به گفته‌های مدیرعامل شرکت، کلید موفقیت این کامیون استفاده از شاسی جدید و آئرودینامیکی بود که باعث کاهش مصرف سوخت می‌شد. همچنین قوای محرکه ساختارشکن و طراحی کابین متمرکز روی راننده باعث شد این خودرو به موفقیت عظیمی دست یابد. شایان ذکر است در طراحی کابین FH از نظرات بیش از ۱۵۰۰ راننده استفاده شده است.

ولوو FH
کابین این خودرو بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ حداقل سه فیس لیفت را داشته و در سال ۲۰۱۲ نیز نسل جدید FH با کابینی متفاوت و سیستم تهویه مطبوع یکپارچه عرضه شد. در سال ۲۰۱۳ نیز شاهد اضافه شدن فرمان دینامیک به این کامیون بوده‌ایم.

ولوو FH
ولوو تراکس همچنین اولین برند کامیون سازی است که در سال ۱۹۹۵ اقدام به ارائه کیسه هوا کرده و در سال ۱۹۹۶ نیز سیستم FUPS را معرفی کرد که به پیشگیری از جدا شدن دماغه کامیون در زمان برخورد شاخ‌به‌شاخ با خودروهای دیگر کمک می‌کند.

ولوو FH
گیربکس آی شیفت ولوو که بنا به گفته شرکت اولین نمونه اتوماتیک در نوع خود است نیز جایگاه ویژه‌ای در تکامل این کامیون داشته و با نیازهای گوناگون رانندگان همخوانی دارد.

ولوو FH
ولوو می‌گوید گیربکس دوکلاچه آی شیفت به حمل‌ونقل‌های طولانی و منطقه‌ای به ویژه در سربالایی‌ها و مسیرهای پر پیچ و خم کمک شایانی کرده و تعویض دنده‌های آن با دقت صورت گرفته و از هدر رفت قدرت و گشتاور جلوگیری می‌نماید.

ولوو FH
معرفی ولوو FH LNG در سال پیش همچنان سنت قدیمی ولوو را ادامه داده است. نیلسون می‌گوید این کامیون همان عملکرد دیگر کامیون‌های ولوو FH را با استفاده از بیوگاز یا گاز طبیعی فراهم می‌کند.

این مدیر ارشد خاطرنشان می‌سازد:

ما سفر و داستان فوق‌العاده احساس‌برانگیزی با FH داشته‌ایم و اخبار هیجان‌انگیز زیادی نیز در راه است. با توجه به تکنولوژی‌های جدید، ما واقعاً به ادامه راه موفقیت‌آمیز خود اطمینان داریم.

ولوو FH
بی‌شک می‌توان گفت سال‌های آینده حتی جذاب‌تر از ۲۵ سال پیش خواهد بود…

ولوو FH